Hradební 67

DUBEN 2022

KALENDÁŘ AKCÍ

2. dubna - Světový den porozumění autismu

Také tento rok se připojujeme k celosvětové kampani. Speciální mateřská škola Příbram podporuje děti s poruchami autistického spektra a jejich rodiny. Podporu vyjádříme instalací informačních materiálů a výrobků dětí na plotě u vstupní branky do areálu MŠ.

Přidejte se i vy!

Pojďme společně tyto děti a jejich rodiny podpořit.

RELAXACE V SOLNÉ JESKYNI

TŘÍDA B

Pondělí 4., 11., 25.4.2022
Místo: Březohorská solná jeskyně, Na Svahu 640, Příbram VI

Březohorská solná jeskyně  Recepce solné jeskyně

CANISTERAPIE

Naši psí kamarádi nás opět navštíví

Občanské sdružení PESSOS Paní Monika Posekaná

Třída A,B,C - Úterý 5.4.2022, od 8:30 hod.

11.4.2022   "TĚŠÍME SE NA POHÁDKU!!! "

O pejskovi a kočičce

Velká scéna Divadla Antonína Dvořáka Příbram

Známé příběhy o pečení dortu, mytí podlahy, žížale, kterou se nedají zašít kalhoty a panence co tence plakala. Pohádka s písničkami pro děti předškolního a mladšího školního věku.

19.4.2022    VELIKONOCE V ČECHOVĚ STODOLE

Spolek Čechova stodola - Buková u Příbramě

Velikonoční stodola a jarní tradice (březen - duben)

Jedná se o výstavu jarních tradic a velikonočních zvyků s průvodcem. Během prohlídky se seznámíte s různými jarními tradicemi jako jsou Velikonoce, čarodějnice, stavění májí atd. Dozvíte se mimo jiné co vše musí předcházet pravým Velikonocům ( postní neděle, Pašijový týden...), dále pak přiblížíme  různé krajové zvyky, metody malování vajec a další tradice. Nechybí také výklad o Májových slavnostech a svátku pálení čarodějnic atd.

Pro dětské kolektivy je výklad připraven metodou "škola hrou". Dětem jsou v rámci výkladu podávány různé otázky a úkoly za drobné odměny.                V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí naší lektorky tvoří vlastní výrobek ( velikonoční dekorace).

27.4.2022   LOUČENÍ SE ZIMOU

Noc ze 30. dubna na 1. května je významným datem. Nachází se v kalendáři přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem a už od nepaměti jí proto byla připisována magická síla. Také Keltové v tento čas slavili jeden ze svých nejvýznamnějších svátků – Beltine, jímž pro ně začínalo kalendářní léto a s ním festival radosti a života. Tento svátek dnes známe jako "pálení čarodějnic"

Ve středu se tedy na školní zahradě symbolicky rozloučíme se zimou a přivítáme jaro. Chybět nebude čarodějnice, magický kotlík, žhavé uhlí a pečení buřtíků.

29.4.2022    MLUVÍCÍ PAPOUŠCI VE ŠKOLCE

V pátek navštíví naši školku skuteční papoušci z různých koutů světa. Dozvíme se zajímavosti z jejich životů a uvidíme, zda umí opravdu mluvit a jaké další dovednosti ovládají. Čeká nás naučné i zábavné dopoledne.

JARNÍ ÚKLID ZAHRADY - Termín bude upřesněn

V tomto měsíci nás čeká pravidelná jarní úklid zahrady a další společné setkání. Akce začíná od 15:00 hod. Budeme společně pracovat: shrabeme listí, uklidíme pískoviště atd. Za odměnu si opečeme buřty a děti si pohrají na uklizené zahrádce.