Hradební 67

PRO RODIČE

PROVOZ ŠKOLY A HYGIENICKÁ OPATŘENÍ

v období do konce školního roku 2019/2020

Organizace pohybu osob před školou, v areálu školní zahrady a v budově MŠ

• Minimalizovat shromažďování osob a dodržovat odstupy 2 metry (neplatí u doprovodu dítěte).

• Pro všechny osoby před budovou platí povinnost zakrytí úst a nosu.

• Povinnost zakrytí úst a nosu mimo budovu školy nemají: děti do 2 let a osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu.

• Děti a pedagogičtí pracovníci z MŠ v prostorách školy roušky nosit nemusí.

• Do budovy MŠ doprovází dítě pouze 1 osoba (neplatí pro sourozence mladší 10 let).

• Pohyb doprovázejích osob v prostoru MŠ je omezen pouze na šatnu dětí.

• V šatně proběhne předání a vyzvednutí dítěte. Kontakt s pedagogem bude omezen na nezbytné minimum. Po kontrole zdravotního stavu převezme dítě učitelka a odvede do určené třídy.

Při prvním vstupu do MŠ po zahájení jejího provozu předkládá zákonný zástupce dítěte „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“ (viz samostatná příloha). Formulář čestného prohlášení je ke stažení na webových stránkách MŠ nebo zákonný zástupce formulář prohlášení obdrží při příchodu do MŠ a podepíše před předáním dítěte.

Hygienická opatření

• Před otevřením MŠ bude proveden důkladný úklid a dezinfekce všech prostor.

• Do MŠ přijmeme pouze zdravé dítě. Při příchodu změříme dítěti bezdotykovým teploměrem teplotu. Pokud dítě bude vykazovat známky virového infekčního onemocnění má učitelka možnost dítě nepřijmout.

• Neprodleně po přezutí a převlečení si musí každý (děti i personál) důkladně umýt ruce vodou, tekutým mýdlem a popř. dezinfekcí na ruce.

• Umývárny a toalety jsou vybaveny mýdlem i dezinfekčním prostředkem na ruce v dávkovači, papírovými ručníky, rukavicemi při dopomoci s osobní hygienou dětí.

• Prostory jsou pravidelně a často větrány (minimálně 1x za hodinu po dobu 5 minut).

• Několikrát denně je prováděna dezinfekce povrchů nebo předmětů, které používá velký počet osob (zejména kliky, vypínače, úchyty, vodovodní baterie, hračky, učební pomůcky apod.).

• Nejméně jednou denně probíhá: Důkladné čištění všech místností, úklid a dezinfekce toalet, vyprázdnění odpadkových košů.

Organizace předškolního vzdělávání

• Pro pobyt venku je využíván pouze areál MŠ a školní zahrada.

• Pro jednotlivé skupiny/třídy je na školní zahradě určen oddělený prostor, případně se skupiny/třídy dětí na školní zahradě intervalově vystřídají.

Školní stravování

• Stravování probíhá v běžné podobě.

• Před jídlem si musí každý (děti i personál) důkladně umýt ruce vodou, tekutým mýdlem a popř. dezinfekcí na ruce.

• Při přípravě a vydávání jídel je nutné dodržovat zvýšenou měrou běžná hygienická pravidla. Pedagogičtí pracovníci používají při dopomoci během jídla rukavice.

• Děti si samy nepřipravují nádobí, příbory a neberou si jídlo.