Keramika HH

Výroba betlému

betlem

Exkurze do keramické dílny v Děbolíně

Dne 11. března 2015 jsme s prvním stupněm Masarykovy základní školy v Obecnici a žáky zapojenými do projektu vyrazili na exkurzi do Děbolína u Jindřichova Hradce, do keramické dílny paní Romany Hulíkové.

Základy této dílny zde stály již v roce 1995, avšak ne ve stávající podobě. Byla to pouze zřícenina domu, kterou majitelka zrenovovala. Poté začal tento dům jako dílna fungovat. Později se lidem dílna začala líbit, proto se k ní přistavil penzion. V areálu se nachází také kamenný obchod, kde si děti mohly koupit různé keramické výrobky.

S žáky naší školy jsme si zde zkusili ozdobit květináč pomocí lepidla a motivu vytrženého z ubrousku (tzv. ubrouskovou technikou), dále jsme akrylovou barvou barvili keramická prasátka určená k ukládání drobných peněz.

Kolem poledne jsme usedli ke stolům v jídelně a naobědvali jsme se. Všem chutnalo. Následně jsme se rozloučili, do autobusu jsme naložili naše výrobky a po dvou hodinách jízdy jsme se vrátili do Obecnice. Celou exkurzi financovala Evropská unie v rámci školního projektu Masarykovy ZŠ Obecnice. Projekt má název Studentské sociální minipodniky - příležitost pro spolupráci a rozvoj venkovské oblasti Brdy.

Lukáš Kovařík, VIII. třída

Tiskový mluvčí projektu