| Přihlásit |     | Nápověda |    

Den ZDRAVÍ 2007

  

Každý něco pro své zdraví

 

     Co kdybychom si vybrali alespoň něco pro své zdraví a pokusili se pozměnit svůj  denní rytmus tak, abychom si mohli říct, že něco pro sebe a své zdraví děláme? Zkusíme to alespoň jeden den? A tak jsme začátkem května uspořádali projektový den s názvem Den zdraví.

     Žáci  druhého stupně se mohli podle vlastního zájmu během dopoledne zapojit do některé z 24 připravených dílen, jejichž hlavním zaměřením byl pohyb, zdravá strava, první pomoc,  prevence a bezpečí. S odbornými tématy pomáhali pedagogové a také odborníci, lépe řečeno odbornice, nejen z oblasti zdravotnictví , např. fyzioterapeutka, oční optik, zdravotní sestra, laborantka RTG, cvičitelka aerobiku, učitelka moderního tance. Mohli jsme vyzpovídat i  někoho jiného než učitele a dozvědět se novinky z oblastí, které souvisejí se zdravím, ale nejsou zrovna součástí výuky, a mnohé věci si prakticky vyzkoušet na vlastní kůži.  A tak jsme cvičili aerobik, protahovali se, relaxovali, rovnali si záda, tančili, věnovali se muzikoterapii a arteterapii, zjišťovali svoji kondici  prostřednictvím zátěžových testů, připravovali ovocné a zeleninové saláty, prověřovali jsme své znalosti při řešení dopravních situací a vyhledávali informace týkající se  energetické hodnoty potravin a sestavování jídelníčku; zjišťovali jsme, v čem spočívá nebezpečí cigaret a alkoholu; učili jsme se, jak pečovat o své oči při různých příležitostech, jak si vybírat správně brýle, jak nás může kosmetika chránit i léčit; poskytovali jsme první pomoc. 

     Dětem z první, druhé a třetí třídy předávali své vědomosti po důkladné přípravě deváťáci (a přistoupili ke své nové roli velmi zodpovědně). Čtvrtá třída se věnovala zdravotnictví a pak si jela zaplavat, pátá třída vyrazila do přírody, na vrch Plešivec, aby své dovednosti z oblasti péče o zdraví vyzkoušela a ověřila v terénu. Paní kuchařky připravily tři druhy salátů, ze kterých jsme si mohli při obědě vybrat. V družině probíhal odpolední program soutěžemi (samozřejmě na téma „péče o zdraví“).

     Jak na to, abychom si vytvořili „zdravý životní styl“, jsme se dozvěděli všichni.  Někdo zůstane radši u svých návyků, někdo alespoń jednu věc změní. Teď už záleží jen na nás, co z toho si vybereme a co každý pro své zdraví udělá.                                                                                                                                  

                                                                                                              red. rada

                            

 
Copyright © 2005 Internet Pb s.r.o. Všechna práva vyhrazena