Ekologický týden

V týdnu od 21.4.  do 25.4. proběhl na Masarykově základní škole Ekologický týden. Každý den pracovali žáci s různými informacemi z oblasti ekologie a zpracovávali je. Hlavním zaměřením bylo třídění odpadu, ale ve všech třídách se žáci seznamovali také se zajímavostmi z jiných oblastí. Chlapci a děvčata vytvářeli Power-pointové prezentace a výukové plakáty, přehled značek pro třídění odpadu, vymýšleli literární dílka a slogany, vysazovali stromky, zúčastnili se exkurze v KOVOHUTÍCH Příbram, seznámili se s provozem kořenové čističky odpadních vod a prováděli různé výzkumy a ankety. V pátek si vzájemně vyměnili své zkušenosti a poznatky. Snad si teď všichni účastníci budou svého okolí všímat víc a nezůstane jen u jednoho týdne.

J. Smrčková, E. Kuchtová, 6. tř.

Záchrana pohádkového lesa

Dne 22. dubna 2008 se objevily na zahradě Masarykovy základní školy pohádkové postavy. Musely opustit svůj les, protože ho zavalily odpadky. Děti z 1. ,2. a 3. třídy měly pohádkovým bytostem pomoci les zachránit. Stačilo, aby správně zodpověděly otázky zaměřené na chování v lese a třídění odpadu. Malí žáci byli velice šikovní a dosáhli podivuhodných výkonů. Les byl zachráněn a víla, trpaslík, vodnice, Cipísek, Ferda mravenec, Mat, Popelka, Drákula, bludička i čarodějnice se mohli spokojeně vrátit domů. Zachránci dostali pamětní listy a také poděkování za pomoc. Prvňáčci dokonce namalovali nadpřirozeným bytostem na cestu hezké obrázky. Až na počasí se vše vydařilo. Celou akci připravili žáci šesté třídy.                                              Ondra Michal, 6. tř.