Škola v přírodě NOVÉ HUTĚ

NOVÉ HUTĚ - chata JISKRA

Žáci 1.,3. a 5. třídy strávili první květnový týden na škole v přírodě v krásném prostředí šumavské přírody. Ubytování v Nových Hutích nám poskytlo ideální výchozí pozici pro četné sportovní i turistické akce. V informačním středisku na Kvildě jsme získali mnoho zajímavých námětů a pak už bylo snadné i zábavné zároveň jejich praktické ověřování v okolních lesích. Podívali jsme se až do Kašperských Hor, úspěšně jsme dobyli hrad Kašperk a kromě spousty her a soutěží jsme stihli dojít i k prameni Vltavy. Teď už jen s úsměvem vzpomínáme a doufáme, že příští rok se na Šumavu vrátíme.

Mgr.Eva Drmlová

A takhle se loučily se ŠUMAVOU děti.

Rozloučení se Šumavou

Ahoj Šumavo!

Nové Hutě 7.5.2005

Bylo to tu fakt moc krásné, za ten týden jsi nám toho hodně ukázala. Viděli jsme Tvé louky, lesy, potůčky, kopce i se sněhem, městečko Kašperské Hory i vesničku Kvilda a mohutný hrad Kašperk nám přímo učaroval! Jen ten Ohnivý pes se před námi zbytečně někde schoval. Jak se Ti líbil Král Šumavy, kterého jsme Ti vyrobili ze šišek, mechu a klacíků? Bude se nám po Nových Hutích stýskat, ale nedá se nic dělat, zítra jedeme domů. Ale určitě se vrátíme! Třeba nám příště ukážeš i toho rysa živého a zdravého, když už víš, že jsme Tví přátelé…