Noc s Andersenem 2007

Noc s Andersenem

Již podruhé se naše MZŠ Obecnice zapojila do projektu Noc s Andersenem. Jde o akci k podpoře dětského čtenářství, kterou pořádá Klub dětských knihoven k Mezinárodnímu dni dětské knihy, který se slaví v den narození Hanse Christiana Andersena (2.4.1805 – 4.8.1875). V pátek 30. března jsme se v podvečer sešli ke společnému nocování ve škole. Programu se zúčastnilo 30 dětí z 1. stupně, 8 žáků z 2.stupně a čtyři učitelé.

Letošní rok jsme si připomněli život a dílo Josef Lady, protože si připomínáme výročí jeho narození i úmrtí (1887-1957). Děti si postupně během večera prošly různá stanoviště: Jak se kocour Mikeš učil mluvit, Pašíkův maratón, Kvíz kmotry lišky, Rybolov, Ladovy obrázky.Večer byl zakončen lampiónovým průvodem k Veskému rybníku, kde nás překvapili vodníci. Celý večer se vydařil.