DEN JAZYKŮ 2006

Ve středu 25.10.2006 jste mohli vidět létat nějaké podivné předměty vysoko na nebi. Pokud jste volali do hvězdáren, že vidíte např. UFO, říkám Vám, byl to opravdu jen planý poplach. V tento slunný den byli totož všichni žáci MZŠ Obecnice, kteří se učí cizí jazyky, pouštět balónky se vzkazem na oslavu Evropského dne jazyků. Cílem je, aby se vzkazy dostaly co možná nejdál, a pokud by štěstí přálo, tak i třeba za hranice. Hélium se opravdu svou dobrou létací schopností nezapře, protože v jednom případě balónky vyletěly až tak vysoko, že to vypadalo, jako když kříží dráhu vzlétajícímu letadlu. Naštěstí pro bezpečí lidí v letadle i našich létajících vzkazů to byla jen optická iluze. Ve slunečním světle balónky vypadaly jako malé hvězdy. Žáci se moc těší, až vzkaz někdo najde a odpoví jim na adresu školy.

5   1

3  4