Halloween 2009

,,Halloween ve škole“

Dne 27.10. 2009 se uskutečnil v Masarykově základní škole projektový den, který jsme nazvali ,, Halloween ve škole“.

Projektový den proběhl na 1. stupni. Děti usedly ráno do lavic v převlecích za různá strašidýlka, čarodějnice, duchy, skřítky a víly.V jednotlivých předmětech jsme se věnovali této tradici.

Děti během dne plnily úkoly halloweenské matematiky, vypravovali jsme si o symbolech Halloweenu, kreslili jsme dýně a vyráběli jsme i pozvánky na slet duchů.

Dopoledne vyvrcholilo společným setkáním tříd v tělocvičně. Zde děti představily své masky ostatním,  zatancovaly si a fandily svým paním učitelkám v krájení , co nejdelší slupky z jablka, neboť, jak jsme se všichni dozvěděli, jablko patří k halloweenským hrám.

Děti odcházely nadšené na podzimní prázdniny a nesly si s sebou domů i recept na čarodějné sušenky J

Učitelé 1. stupně MZŠ Obecnice