Čertí škola

V pátek 4.12.2009 proběhl na  1.stupni MZŠ v Obecnici projektový den  „ Čertí škola“.

Cílem tohoto dne bylo seznámit děti s tradicí oslav svátku Sv. Mikuláše.

Děti v tento den přišly v převlecích  za čerty.

Čertíci pracovali ve svých kmenových třídách pod vedením svých třídních učitelů, kteří     pro ně připravili pestrý program. Žáci řešili pekelně těžké slovní úlohy, četli čertovské pohádky, luštili vzkaz od pekelníků, malovali  čerty na zeď☺, vyráběli Mikuláše a anděla, luštili křížovky a řešili labyrinty.  Během dopoledne  každá třída přivítala návštěvu Mikuláše s jeho družinou. Hříšné duše se ocitly na pekelných listinách,  hodné duše  byly odměněny.  Tohoto  úkolu se velmi dobře zhostili žáci 9. třídy, kterým patří  naše poděkování.

Vyvrcholením Čertí školy  bylo setkání všech čertíků v tělocvičně, kde plnili zábavné sportovní úkoly: hod bramborem do ošatky, hod pytlem do dálky, skok přes čertí ocas, skok v pytlích, průlez tunelem. Nechyběla ani čertí muzika a diskotéka.

PS: Čert si nikoho neodnesl☺.

učitelé 1.stupně

čert