Projektový den Vánoce v Evropě

Dne 21. prosince uspořádala Masarykova základní škola Obecnice pro žáky dílny zaměřené k Vánocům. Žáci se mohli naučit prostřít slavnostní stůl, upéct cukroví, vyrobit ozdoby, zpívat koledy jiných národů v Evropě, provádět lidové zvyky, vyrobit figurky do betlému, seznámit se s historií Vánoc a s tím, jak je slaví naši sousedé v Evropě.  Probíhal totiž projektový den s názvem Vánoce v Evropě. Každý měl možnost získat nějaké nové dovednosti, a tak jsme toho využili. Na závěr jsme si všichni – žáci i učitelé- zazpívali koledy na schodech (to už je na naší škole zvyk před odchodem na vánoční prázdniny) a ve třídách jsme si rozdali dárečky. Projektový den se nám líbil a každý z nás určitě něco z toho, co jsme se naučili, využil během přípravy na Štědrý večer.

No name picture  2.tř

7.tř

No name picture  No name picture

No name picture No name picture No name picture