„Celé Česko čte dětem“

Dne 4.11.2016 jsme ve škole přivítali naši milou kolegyni a paní učitelku Annu Kadlecovou. Paní učitelku jsme poprosili, zda by si v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ připravila pro žáky II. a V. třídy čtení z nějaké pěkné knihy. Žáčci II. třídy se zaujetím poslouchali vyprávění a čtení příběhu Markéty Zinerové „Linda, kočka zahradní“. Dozvěděli se, co všechno způsobil příchod kočky Lindy do rodiny. Paní učitelka měla pro děti připravenou i vtipnou básničku od Miloše Kratochvíla „Čtyři kočky“. Mile nás překvapily děti, do školy si přinesly knížky, plyšáčky a další věcičky, kde se objevují kočky, kocouři, koťata. Z přinesených knížek připravily výstavku. Na závěr příjemného dopoledne jsme si společně zazpívali kočičí písničky a protáhli ztuhlá těla při kočičí rozcvičce.

Žáci V. třídy se seznámili s dobrodružnou literaturou. S paní učitelkou Kadlecovou se vydali na dobrodružnou cestu s partou bystrých hochů. S velkým nadšením se zaposlouchali do úryvků z knihy „Dobrodružství v zemi nikoho“ a „Ztraceni v čase“ od Petry Braunové.

Společné čtení knížek bude probíhat rovněž v čase adventním. Na Mikuláše mezi děti přijde pan starosta Josef Karas a místostarosta Josef Hudeček. Přečtou nám pekelné či andělské příběhyJ. Pozvání mezi děti přijala paní učitelka Marie Riegertová, Marcela Peterková a další. Do akce se mohou zapojit taktéž rodiče, kteří budou mít zájem přečíst dětem úryvek z nějaké knihy.

V případě zájmu kontaktujte třídní učitele, vyučující českého nebo anglického jazyka.