Den jazyků 2012

Jak jsme prožili Evropský den jazyků

26. září 2012 se v Masarykově základní škole uskutečnil Evropský den jazyků. Žáci páté až deváté třídy si se svými učiteli připravili prezentace o různých státech Evropy formou výukových plakátů a doprovodného textu.

Hned ráno se všechny děti sešly v tělocvičně, kde jednotlivé skupiny představily nejdůležitější údaje, zajímavosti z historie, kultury, běžného života i jazyka vybrané země. Někteří si připravili i zajímavé ukázky – Klára s Maruškou (VII. tř.) upekly finské dezerty, Martin (VI. tř.) předvedl samovar. Dalším programem byla soutěž skupin. Prostřednictvím soutěžních úkolů zástupci států porovnávali vědomosti i zručnost. Kdo zrovna nesoutěžil na stanovištích, sledoval prezentace fotografií, na kterých se představovaly přírodní a kulturní zajímavosti evropských zemí.

Po skončení soutěže se samozřejmě konalo vyhlášení výsledků. Třetí místo obsadila Francie (V. třída) se 126 body, druhé bylo Nizozemsko (VIII. třída) se 146 body a vítězem se stala Velká Británie zastupovaná žáky IX. třídy se 159 body. Vítězové si odnesli za svoji snahu  a bojovnost čokoládu a fixy.

Evropský den jazyků skončil a žáci byli bohatší o nové informace ze života v zemích našich sousedů.

Tereza Dragounová, Michal Kilián