.

ČERTÍ ŠKOLA

PODZIMNÍ TVOŘENÍ S RODIČI

O kouzelném tvoření

V prvním listopadovém odpoledni se žáčci první třídy Masarykovy ZŠ v Obecnici spolu s paní učitelkou Evou Bízovou rozhodli prožít kouzelné odpoledne se svými maminkami, tatínky a sourozenci. Všichni žáčci nám nejprve předvedli, jak krásně umí písmenka abecedy, a pak  nám za doprovodu kytary, na kterou hrála naše paní učitelka Eva Bízová, zazpívali krásné písničky.
Všechny maminky a tatínkové se poté pustili do tvoření podzimních skřítků, dýňáčků, listnáčků a podobných čarovných výrobků z přírodního materiálu. A tak mají děti na výstavě v první třídě například Frňáka lesního, Mecháčka, Podzimníčka, Spáče, Piháče lesního, Usměváčka nebo Dýňáčka. Jestli nevěříte, můžete se na ně dojít podívat. Prvňáčkové a paní učitelka se jistě rádi pochlubí, jací jsou šikulové. Velké poděkování patří všem rodičům, kteří připravili na kouzelné odpoledne s dětmi výborné pohoštění. A tak všichni mlsali výborné koláčky, štrúdl, tyčinky, hroznové víno, jablíčka a zapíjeli limonádou nebo džusem. Myslím, že všechny děti byly na své rodiče pyšné, ale to nejdůležitější je, že v dnešní uspěchané době si dokážeme najít čas a sejít se v přátelské a pohodové atmosféře. Všem dětem, maminkám, tatínkům a paní učitelce velký dík a na brzkou shledanou při zimním tvořeníčku.

Hana Šínová

Den zdraví – záchranáři