Den zdraví se záchranáři

Dne 24. října 2011 proběhl  v Masarykově základní škole Obecnice Den zdraví se záchranáři. Zúčastnily se ho děti od I. až do IX. třídy. Celá akce se odehrávala v tělocvičně, kde studenti  oboru záchranář SZŠ a VOŠ  v Příbrami vytvořili 4 stanoviště. Ukázali nám, jak ošetřit popáleninu a zlomeninu, jak provést masáž srdce, umělé dýchání, stabilizovanou polohu. Všechno jsme si mohli prakticky vyzkoušet.  Viděli jsme i moderní pomůcky, které přispívají k záchraně člověka. Pozorně jsme vše sledovali a snažili jsme se o správný postup při provádění první pomoci. Snad, kdybychom  se dostali do nějaké obtížné situace, bychom věděli, jak postiženému pomoci. Děkujeme záchranářům za jejich ochotu, dobré rady i trpělivost.

A. Nelibová, M. Ježková