Velikonoce v 1. třídě

Velikonoční tvoření a besídka žáků 1. třídy

Dne 7. dubna jsme se sešli s rodiči a žáky první třídy Masarykovy základní školy při společném velikonočním tvoření.

Děti  zahájily setkání pásmem  velikonočních pranostik, básniček a písniček. Doprovodila nás na klavír žákyně 8. třídy Kristýnka Strmisková, za to jí děkujeme.

Po vystoupení  měly  děti pro rodiče přichystané dárečky: velikonoční přáníčko napsané  poprvé  psacím písmem, papírového zajíčka na vajíčka a zápich do květináče - slepičku. Děti tak předvedly své výrobky, které vyráběly v našem barevném  velikonočním týdnu.

Poté vyráběly děti se svými rodiči překrásné jarní a velikonoční dekorace. Děti společná práce s rodiči velice bavila, pod šikovnýma rukama vznikl např. velikonoční věnec na dveře, ozdobný řetěz na okna, veselé jarní květináče, netradičně ozdobená vajíčka - metoda přikládání mokrého hedvábného papíru. Děkujeme rodičům za společné chvíle strávené ve škole s dětmi a těšíme se na další setkání.

Touto cestou bychom ještě rádi poděkovali panu Romanovi Kolářovi z firmy Karviko  a dalším rodičům, kteří se sponzorsky podíleli na zakoupení klavíru do učebny 1. třídy.

Bc. Jana Pokorná

učitelka 1. třídy