Hradební 67
email: spec.ms@seznam.cz web.: skoly.pb.cz/MSspec

Školka svítí modře

2. dubna - Světový den porozumění autismu

V roce 2008 se členové OSN jednomyslně shodli na tom,                      že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu.      V souladu s Mezinárodní konvencí o právech lidí s postižením tento den slouží především pro zdůraznění faktu, že je třeba zkvalitňovat život lidí s autismem, aby mohli vést smysluplný a důstojný život.

Mateřská škola speciální, Příbram, Hradební 67 podporuje tyto děti a jejich rodiny a také tento rok se připojila do celosvětové kampaně .

Podpora je vyjádřena modrou barvou, která je symbolem komunikace a sebevyjádření. To je jedna z oblastí, ve které mají lidé s poruchou autistického spektra největší potíže.

Od 18.3.2019 budou probíhat za účasti dětí přípravy na modrý den: vzájemné sdílení informací o „jiném světě“ našich kamarádů, malování modrou barvou nebo tvoření z modrého papíru, nakonec 28.3.2019 vyzdobíme společně vstup do MŠ a umístíme nástěnku        s informacemi pro veřejnost.

Modrý den“ prožijeme v MŠ již dopoledne ve čtvrtek 28.3.2019.

Přidejte se i vy! Pojďme společně tyto děti a jejich rodiny podpořit.

Rozsviťte se s námi modře!

Vezměte si 2. dubna na sebe modré oblečení či nějaký doplněk.