Kontakty
Hradební 67
261 01 Příbram 1
tel.: 318 623 739
email: spec.ms@seznam.cz web.: skoly.pb.cz/MSspec
| Přihlásit |     | Nápověda |    

PROSINEC - AKCE ŠKOLY

                PROSINEC 2017      

 5.12.2017     Mikulášská nadílka v  MŠ                    

V úterý dopoledne přijde děti do mateřské školy navštívit Mikuláš a jeho věrní pomocníci: anděl s čertíkem. Copak nám asi přinesou za nadílku? Jako každým rokem, tak i tentokrát se nadílka koná za přímé winkspolupráce studentů ze Střední zdravotnické školy Příbram. 

      

 08.12.2017       CANISTERAPIE - TŘÍDA C                    

V pátek nás opět čeká zábavné učení s fenkou TRUDY a paní Věrou Zemanovou. Canisterapie probíhá zpravidla jednou za čtrnáct dní, trvá 60 minut a je prováděna individuální formou.                         

V průběhu celé canisterapie je využíváno metodiky strukturovaného učení a AAK (vizualizovaný režim činností ve formě fotek, podpora komunikace fotkami a piktogramy, strukturované úkoly např. v košíčcích, procesuální schémata apod.) 

    

    "HURÁ DO KNIHOVNY!"                                         

Knihovna J. Drdy Příbram, oddělení pro děti: 4. návštěva. 

V tomto adventním setkání nám paní knihovnice nabídne knihy a poslech pohádky nebo příběhu na téma "Čas adventu a vánoce". 

Třída B - 13.12. od 10:30 hod.      Třída A - 13.12. od 10:00 hod. 

      Ježíšek - Hana Skálová Hana Skálová           

    VÁNOČNÍ BESÍDKY                                                

      Třída A, Třída B: společně ve čtvrtek 14.12.2017 od 16:00 hod.

      Třída C: dopoledne ve středu 13.12.2017 od 8:30 hod.  

V tento předvánoční čas se setkáme, abychom se společně "naladili" na radostně a dětmi netrpělivě očekávané vánoční svátky. V podání dětí a pedagogů shlédneme pásmo písní, básní, pohybových improvizací i koled. Také nás čeká posezení a povídání nad šálkem dobré kávy či čaje s ochutnávkou vánočního cukroví i jiných pochutin, které nám na sváteční stůl i v letošním roce přinesou rodiče.

 

 20.12.2017   "Vánoce v hornickém domku"             

Ve svátečně vyzdobeném obydlí hornické rodiny z konce 19. století (v Havířské ulici čp. 105) návštěvníky čeká předvádění vánočních zvyků a obyčejů a ukázky tradičních výrob z Příbramska – příchozí si mohou vyzkoušet pečení reliéfních perníčků, zdobení svatých obrázků, výrobu korálkových ozdob, lití olova a v neposlední řadě malování betlémových figurek – chlebáčků. Atmosféru zpříjemní i vyhrávání na dudy, kytaru, flétnu či housle.

     

 
Copyright © 2005 Internet Pb s.r.o. Všechna práva vyhrazena