Informace pro rodiče nových dětí

Dne 11.6. 2019 proběhla informativní schůzka rodičů nových dětí ( více info v souboru Zápis)

Rodiče dostali informace o platbách a .....doplňuji informaci o zřízení inkasa pro ŠJ . Prosím všechny rodiče aby měli do konce srpna 2019 zřízené inkaso na platby za stravu dítěte. Vyplněný formulář odevzdáte první týden v září ve školní jídelně vedlejší MŠ. Formulář ke stažení ( níže). Bude-li ochota v bankovních ústavech - prosím o razítko z jejich strany, že máte inkaso zřízené. Velice děkuji ( formulář k inkasu níže)

Nově přihlášené dětičky by si měly zvykat na nové prostředí. Doporučujeme se individuálně domlouvat s třídními učitelkami, jak postupovat a  prodlužovat dobu zvykání v mateřské škole.

Maminko, tatínku,
chcete, aby se Vaše dítě cítilo v mateřské škole dobře?
Chcete mu usnadnit přechod z domova do kolektivního zařízení?
Máme pro Vás několik informací:

Co by mělo tříleté dítě umět při nástupu do MŠ:

• dodržovat osobní čistotu (= být bez plen, říct si, že potřebuje na WC)
  • pít z hrnečku
  • jíst samostatně lžící
  • vysmrkat se do kapesníku
  • s dopomocí se obléknout
  • chodit za ruku po chodníku (alespoň půl hodiny)

Co potřebuje dítě do MŠ:

• oblečení do třídy
  • oblečení na zahradu
  • náhradní spodní prádlo (pro případné nehody polití...apod.)

Všechny věci dětem podepisujte (abychom i my věděli, komu patří, když zůstanou věci ležet v šatně)

Ukazujte a říkejte dětem, co si mají obléknout, aby poznaly své oblečení.

Jak pracujeme s dětmi s očními vadami? Denně naší školku navštěvuje specializovaná sestra "teta" Dáša, která s dětmi do 8,00 hod cvičí oči hravou formou a průběžně přeměřuje. Spolupráce s očními lékaři existuje již několik let.

Na Vaše děti se těší

kolektiv zaměstnanců a dětí Mateřské školy V Zahradě