| Přihlásit |     | Nápověda |    

VŠECHNY INFORMACE O ZÁPISU DĚTÍ NAJDETE VE SLOŽCE

ZÁPIS PRO ŠK. ROK 2020 -2021

INFORMACE K PRÁZDNINOVÝM ZÁPISŮM ( na ostatní školky tak jak budete potřebovat), NAJDETE VE SLOŽCE ZÁPIS NA PRÁZDNINY

 

13.5. Ošetřovné by mělo platit do konce června - má schválit ještě senát

 

V souvislousti s mimořádnými opatřeními vlády (koronavirem a onemocněním COVID-19) k ochraně obyvatelstva oznamujeme, že škola ruší všechny plánované akce včetně školy v přírodě. Peníze Vám budou navráceny. Vše zatím účtujeme a počítáme vratky. Kroužky s paní uč. Jarolímkovou a Valovou, budou probíhat ve standartních režimech. Fotit se budeme v červnu - termín uvedeme. Šerpování předškoláků proběhne , ještě promýšlíme za jakých podmínek.

 

6.5. Otevření MŠ od 11.5. s těmito podmínkami: ( mohou být ještě doplněny nebo upraveny) Přineste dětem vypraná pyžámka. Použité máte připravena k vyprání.

Cestou do školky musí mít dítě samozřejmě roušku. Ta bude po celou dobu ve Vašem igelitovém sáčku v šatně.

Ráno - provedení filtru - měření teploty dítěte i doprovodu který půjde s dítětem do šatny. V šatně maximálně 3 děti + 3 doprovody ( jedna osoba k dítěti). U předškoláků doporučujeme posílat z haly samostatně bez doprovodu. Dítě můžete předat v hale a nemusíte vstupovat dál do budovy. Dohlédneme na něj a pomůžeme se svlékáním a oblékáním.

Do školky  se teď nemohou nosit žádné hračky ani předměty z domova.

Děti sportovně a spíše tepleji oblékejte, protože budeme trávit více času na školní zahradě ( samozřejmě s ohledem na počasí).

Škola je oprávněna vymezit prostory ve kterých se děti budou pohybovat.

V šatně, po odchodu dítěte ze školky, nezůstane žádné oblečení, vše si zase přinesete druhý den. V šatně zůstanou pouze přezuvky ( mohou zůstat boty na zahradu). Oblečení na zahradu si budete muset denně odnášet z důvodu dezinfikování  všeho, tedy i šaten. Pyžámka přineste vyprané a budou vám vydávány každý pátek opět k vyprání.

Před budovou dodržujte 2 m rozestupy a vzhledem k situaci, nechoďte až těsně před 8 hodinou.

Všechny akce na květen jsou zrušeny, o kroužkách s externími osobami Vás budeme informovat.

Provoz zachován 6,30 - 16,30

Prosím o maximální ohleduplnost a trpělivost. Děkuji E.Č

Nová informace :   V případě, že se rozhodnete dítě do mateřské školy nedávat, abyste mohli i nadále pobírat ošetřovné, je nutné odeslat či předal na SSZ čestné prohlášení s udáním důvodu, proč dítě nemůže nastoupit. Na toto prohlášení není žádný formulář.( např....dítě je náchylné k nemocem)    DNES - 7.5. SE TO TEPRVE SCHVALUJE !!!!!

 

4.5. Dnes odpoledne odsouhlasila RADA MĚSTA otevření provozů mateřských škol od 11.5. 2020. Provoz bude probíhat dle MANUÁLU  a dle nastavení ředitelek školek. Provozy jsou specifické a každá ředitelka musí vyhodnotit rizika a možnosti. Proto se mohou, podmínky provozu, mezi školkami lišit. Velmi důležité bude též nastavení provozu školní jídelny která nám dodává stravu pro děti i pro zaměstnance. Vše je zatím v jednání. Otevření školní jídelny je složitější proces - musíme opět zmapovat počet dětí na první týden otevření a to pro zakoupení potravinových zásob. Přesnější popis průběhu provozu Vám zde napíši během tohoto týdne. Zatím se držím počtu dětí dle Vašich odpovědí při dotazování učitelek. Děkuji za pochopení. E.Č.

3.5. Milí rodiče, blíží se znovuotevření mateřských škol. Byl mi dodán manuál podle kterého by měl probíhat provoz do konce června. Manuál najdete takto: Po rozkliknutí složky Covid - 19 se rozbalí další dvě podsložky: Manuál a Čestné prohlášení. Všechny Vás moc prosím o přečtení manuálu. Bude to pro mne velmi přínosné a vyhneme se případným potížím. Bude potřeba i vyplněné ( zmiňované) čestné prohlášení. Velice Vám všem děkuji za pochopení. Případně volejte na mobilní telefon. E.Č.

 

30.4. Dle dnešního šetření Vašeho zájmu o obnovení docházky dětí při znovuotevření mateřských škol ( zjišťovalo se telefonicky) - budou výsledky zjištění předány zřizovateli. Rada vyhodnotí a dle zájmu ( odhaduji velký zájem celého města, první nejbližší navrhovaný termín - 11.5. 2020) rozhodne o termínu otevření mateřských škol a o podmínkách zajištění.  Dostala se ke mně informace, že děti nebudou muset mít roušky uvnitř školy a na zahradě ( zatím nemám písemně potvrzeno). Odhaduji, že se uvolní i otevření školních jídelen ( alespoň pro MŠ), za velmi přísných opatřeních. Přeji hezký víkend.

 

14.4.2020  Dnes ministr školství Robert Plaga představil na tiskové konferenci po jednání vlády časový rozvrh, jak se budou žáci a studenti ještě v letošním školním roce vracet do škol. O mateřských školách pravděpodobně dostaneme informace a pokyny od zřizovatele. Budu Vás včas informovat. E.Č.

7.4.2020    Vážení rodiče, že podrobnosti k zápisu do MŠ, pro školní rok 2020 /2021, najdete v záložce ,, Zápis pro šk. rok 2020 / 2021.´´

Žádáme rodiče, aby informovali ředitelku školy, ohledně odkladu povinné školní docházky svého dítěte, elektronicky na email: naseskolka@seznam.cz nebo telefonicky ma čísle 774 113 293. Vaše informace poslouží k sečtení volných míst pro nové přijímací řízení. Předem děkuji. EČ.

 

29.3. 2020 Zdravím Vás, všichni milí, touto cestou Vám přeji zdraví, imunitu a trpělivost vše zvládnout. 

Není to jednoduchá doba, ale my ji zvládneme. Prosíme rodiče předškoláků aby svým dětem věnovali denně čas na přípravu pro vstup do ZŠ. Přečtením pohádky ( všem dětem) učíte děti přemýšlet o problému v příběhu a učíte je se soustředit na mluvené slovo. Zeptejte se jich vždy na to co se v příběhu odehrálo. Učte je rozlišovat barvy, určovat které věci jsou malé x velké, před, za, nad, po. Zeptejte se jich jak se jmenuje den ( učí se to i děti v ml. třídě). Procvičujte pečlivé vybarvování obrázků, držení tužky. Nezapomeňte se s dětmi proběhnout v lese, přeskakujte s nimi překážky...( já vím, že Vy víte). Platí pro všechny děti

Několik odkazů na pracovní listy a jiné nápady Vám zde připravila paní učitelka Jana.

Příští týden budu jednat o tom, zda se uskuteční škola v přírodě a případně o navrácení zálohy od Vás.

Srdečné díky za to, že dodržujete stanovená nařízení a jste k ostatním ohleduplní a milí. Věřím, že i Vy pomáháte kde se dá. Věřte, vyplatí se vše dodržovat a uzavření se tím zkrátí.

Děkuji a zpívejte, vždyť ,,Dokud se zpívá, ještě se neumřelo...        Eva Čechová

Odkazy:

https://www.skolaci.com/ke-stazeni

http://www.e-predskolaci.cz/

www.napadyproanicku.cz/

https://www.pieris.cz/obrazky-ke-stazeni/

 

23.3.2020. Školné - není potřeba platit školné v době přerušení provozu na více jak 5 dní v měsíci. Za měsíc BŘEZEN Vám bude školné KRÁCENO ( vráceno nebo převedeno na další měsíc) . Na měsíc DUBEN školné neplaťe. Kdo má nastaven trvalý příkaz - nemusíte řešit. Vše Vám bude adekvátně vráceno po ukončení uzavření škol. Pro rodiče z INTEGROVANÉHO ZÁCHRANNÉHO SYSTÉMU je od 23.3. 2020 obnoven v MŠ Školní. V případě potřeby získáte informace v KRIZOVÉM ŠTÁBU MĚSTA PŘÍBRAM.  Kdo bude potřeba žádost na OČR - kontaktujte mne na tel: 774113293.

Přeji všem přečkat tuto dobu ve zdraví a v psychcké pohodě.

17.3. Jsem k dispozici přeposlat emailem žádost o ošetřovné, případně k vyzvednutí ( po domluvě) u mne doma nebo přepošlu. Vláda bude jednat zda OČR bude propláceno po celou dobu uzavření škol.

Důležitá informace: od čt 19.3. nebo od pá ( ještě se nerozhodlo) bude obnoven provoz Mateřské školy Školní a 7.ZŠ a to výhradně pro rodiče záchranného systému. Po celou dobu uzavření škol se zde budou střídat učitelky všech MŠ z Příbrami. Bližší informace by Vám mohl poskytnout zřizovatel. Ke mně se tato informace dostala dnes a to neoficiálně.

13.3. Ve složce COVID - 19  - aktuální informace a najdete zde i formulář Žádost na ošetřovné

Kdo nemá možnost si vytisknout - je připraven i v MŠ

Žádost naleznete ve složce Žádost na OČR  nebo ve složce COVID - 19

Aktuální informace !!!! Před chvílí jsem byla informovaná od zřizovatele, že od zítřka, 13.3.2020, jsou mateřské školy v Příbrami všechny uzavřené. Zatím nám nebylo sděleno na jak dlouho.

Potvrzení o uzavření mateřské školy Vám potvrdíme zítra, v pondělí nebo po domluvě s ředitelkou i jiné dny v příštím týdnu.  Zítra a v pondělí od 8 do 12 hodin.Na základě potvrzení Vám bude vystaveno OČR ( ošetření člena rodiny). Jeho délka z původních 9 dnů, bude pravděpodobně prodloužena. Vše se teprve dozvíme.

Naše web stránky sledujte pro další informace.

Není to příjemná doba, buďme na sebe hodní a snažme se si čas co nejlépe zpříjemnit. Těšíme se na vás až bude lépe. 

Všem Vám děkuji za pochopení       Eva Čechová

 

12.3. 2020  provoz nepřerušen

11.3. 2020 denně nahlašujeme návraty Vašich dětí ze zahraničí

( datum, zemi) svému zřizovateli - Město Příbram 

                                          ( prosíme Vás o skutečnost)                        

10.3. 2020

Mateřská škola bude mít nadále nepřerušený  provoz. Vzhledem k mimořádným událostem, prosím všechny rodiče, aby v nadcházejících dnech omezili návštěvy míst kde pobývá větší množství obyvatel a omezili i výlety na veřejná a exponovaná místa. Na předškoláky platí stejný režim jako na děti ze ZŠ - docházka není v těchto dnech poviná a  děti nepotřebují žádnou omluvenku. Docházka však do MŠ není ani zakázaná. Věřím ve Váš dobrý odhad kdy a jak dítě poslat do mateřské školy v době karantén a pevně věřím, že vyhodnotíte rizikovost této doby v případě, že se dostanete do kontaktu s nemocným. Upozorňuji na ranní filtr dětí ze strany mateřské školy a v případě nějakých pochybností Vás budeme informovat aby jste si dítě vyzvedli a navštívili lékaře. Mějte na paměti, že někteří z Vás mají doma mladší dítě a je v kontaktu se všemi které potkáváte v MŠ při přivádění a odvádění staršího dítěte. Je to pro dobro nás všech. Věřím, že dobrou sebekázní zamezíme karantény mateřských škol.

Děkuji za pochopení        Eva Čechová  

  

Mateřská škola V Zahradě

Provoz školy : 6,30 - 16,30

 

 

 

 
Copyright © 2005 Internet Pb s.r.o. Všechna práva vyhrazena